Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
strona główna
 • Aby ocalić pamięć o Komandorze

  3, November 2014

  Uroczystości poświęcone pamięci komandora porucznika Zbigniewa Przybyszewskiego stały się ważnym wydarzeniem w Kruszwicy.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na uroczystości

  21, September 2014

  Instytut Dziedzictwa Kruszwicy, wspólnie z Sejmikiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Gminą Kruszwica, zapraszają na uroczystość pt. Komandor porucznik Zbigniew Przybyszewski. Patriotyzm wczoraj. Patriotyzm dzisiaj. Patriotyzm jutro. 

  Czytaj więcej
 • Muzeum, którego patronem jest komandor Przybyszewski

  1, September 2014

  Muzeum Obrony Wybrzeża nosi imię komandora Zbigniewa Przybyszewskiego, wywodzącego się spod Kruszwicy bohaterskiego obrońcy Helu w 1939 r.

  Czytaj więcej
 • Współpraca z Fundacją Ekspert-Kujawy

  1, September 2014

  W ramach projektu pn. Kujawsko-Pałuckie Centrum Ekonomii Społeczna, realizowanego przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy i bydgoski oddział Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego odbyła się debata społeczna pt. Spółdzielnia socjalna szansą na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych.

  Czytaj więcej
 • W sprawie ochrony wód Gopła

  26, August 2014

  21 sierpnia prezes Instytutu Dziedzictwa Kruszwicy Dorota Pronobis uczestniczyła w Komisji Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Poszanowania Energii Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

  Czytaj więcej
 • Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej

  21, August 2014

  Wakacyjny Inkubator Przedsiębiorczości Młodzieży, stanowiący część  projektu pn. Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej FIO 2014, już za nami.

  Czytaj więcej
 • Gopło - wielki skarb Kruszwicy

  9, August 2014

  Bez wątpienia stan jeziora Gopło jest kluczowy dla rozwoju turystyki w Kruszwicy.

  Czytaj więcej
 • Wyjazd na Mazury

  4, August 2014

  W ramach realizowanego przez Instytut Dziedzictwa Kruszwicy projektu pn. Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej kruszwicka młodzież wyjedzie na Mazury.

  Czytaj więcej
 • Krajowa Sieć Konsultacyjna Liderów

  2, August 2014

  W dniach 25-27 lipca br. podczas 3-dniowego szkolenia w Warszawie grupa 60 lokalnych liderów z całej Polski tworzących Krajową Sieć Konsultacyjną Liderów poszerzała swoje kompetencje w zakresie komunikacji i dialogu.

  Czytaj więcej
 • Debata o ekonomii społecznej

  29, July 2014

  Prezes Instytutu Dziedzictwa Kruszwicy Dorota Pronobis była moderatorem debaty społecznej nt.  Spółdzielnia socjalna - powody powstania, potrzeby, możliwości pomocy, która odbyła się w klasztorze w Markowicach w ramach projektu pn. Kujawsko-Pałuckie Centrum Ekonomii Społecznej.

  Czytaj więcej

Instytut Dziedzictwa Kruszwicy

ul. Rybacka 22

88-150 Kruszwica

 

 


Losowe zdjęcie

Przed autokarem NKA

Człowiek - najlepsza inwestycja!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego