Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
strona główna

Projekty szansą rozwoju i pracy

14, November 2014

Jednym z uczestników projektu promującego przedsiębiorczość, realizowanego przez Instytut Dziedzictwa Kruszwicy, była Urszula Kicińska z Kobylnik.

O możliwości uczestniczenia w projekcie dowiedziała się z ogłoszenia. Urszula przyszła na spotkanie informacyjne organizowane przez Instytut, następnie pozytywnie wypadła podczas rozmowy rekrutacyjnej przeprowadzonej przez pracownika Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kobiet GINEKA w Bydgoszczy i została przyjęta do projektu. 

W ramach projektu uczestniczyła w warsztatach rozwoju osobistego, podczas których m.in. doskonaliła umiejętność pracy w zespole, asertywnej komunikacji, poznawała prawa i obowiązki pracownika. Następnie przeszła szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe, z płatnym stypendium szkoleniowym, aktualizujące i systematyzujące jej wiedzę w zakresie kadr i płac.  4-miesięczny płatny staż odbyła w Zakładach Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego  sp. z o.o. w Kruszwicy jako pracownik biurowy.

W ramach projektu wzięła też udział w wizycie studyjnej, podczas której odwiedziła kilka spółdzielni socjalnych w Wielkopolsce, m.in. w Pobiedziskach, Kostrzynie, Poznaniu. - Charakter ich działalności gospodarczej jest zróżnicowany, obejmuje m.in. sprzątanie terenów zielonych, remonty, opiekę nad osobami starszymi. A co najważniejsze, te zakłady pracy zatrudniają osoby bezrobotne - podkreśla Ula. - Jedna ze spółdzielni prowadzi przedszkole dla dzieci autystycznych. Zarówno pod względem wyposażenia, jak i zaangażowania kadry, zrobiło na mnie spore wrażenie i wzbudziło podziw. 

Warto, aby w Kruszwicy takie formy wsparcia dla osób bezrobotnych, również były wdrażane.

wróć do listy wpisów

Instytut Dziedzictwa Kruszwicy

ul. Rybacka 22

88-150 Kruszwica

 

 


Losowe zdjęcie

Przed autokarem NKA

Człowiek - najlepsza inwestycja!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego