Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
strona główna

Nasi wolontariusze EVS

15, November 2014

Instytut Dziedzictwa Kruszwicy obecnie realizuje dwa międzynarodowe projekty w ramach programu Komisji Europejskiej "Erasmus+".

Na zaproszenie naszego stowarzyszenia przyjechało do Polski 6 wolontariuszy EVS z Hiszpanii, Włoch i Francji. Są to młodzi ludzie, studenci i absolwenci szkół wyższych, którzy w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Kruszwicy i innych miejscowościach spędzą 9 miesięcy. W tym czasie będą spotykać się z lokalnym społeczeństwem, głównie młodzieżą, by prezentować kraje swojego pochodzenia, poznawać polską kulturę, nawiązywać międzynarodowe kontakty, zdobywać nowe doświadczenia i kompetencje. Są to Laura Vittoria Pavan (Włochy), Harmonie Monnerie (Francja), Mari Paz Aguirre Gazquez (Hiszpania), Alessandro Trasatti (Włochy), Antoine Prevel (Francja), Ivan Umpierrez (Hiszpania).

Laura miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z prezydentem Bydgoszczy. Nasi wolontariusze aktywnie włączyli się w organizację Festiwalu Pizzy zorganizowanego w Zespole Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu. Prezentowali tam przysmaki kuchni narodowych swoich krajów. Uczestniczyli w zajęciach Młodzieżowego Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej w Kruszwicy i wysłuchali interesującej prelekcji w języku angielskim Jacka Brauera, pracownika ZT Kruszwica SA nt. nowych trendów w biznesie. Wolontariusze pomagają w pracach Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Bydgoszczy - partnera projektowego Instytutu oraz odwiedzają przedszkola i szkoły, również w Kruszwicy. 

W dniach 15-22 listopada br. nasi wolontariusze uczestniczyć będą w międzynarodowym festiwalu filmowych CAMERIMAGE w Bydgoszczy. Spotkania z reżyserami i aktorami na pewno będą dla nich ciekawą przygodą.

wróć do listy wpisów

Instytut Dziedzictwa Kruszwicy

ul. Rybacka 22

88-150 Kruszwica

 

 


Losowe zdjęcie

Przed autokarem NKA

Człowiek - najlepsza inwestycja!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego